Opolska e-Szkoła

logo eszkola wymiarowanie

 

W celu korzystania z portalu Opolskiej eSzkoły przez odziców uczniów ZSO w Kamienniku niezbędne jest stworzenie konta w Centalnym Rejestrze Użytkowników (CRU). Wykonuje to administaracja szkoły po uzyskaniu od Państwa numeru PESEL oraz adresu e-mail. Rodzice którzy chcą korzystać z usług portalu (Elektroniczny dzienniczek ucznia i inne) proszeni są o pobranie formularza, wypełnienie go i odniesienie do sekretariatu szkoły. 

Drodzy Rodzice - jeżeli oddali Państwo formularz rejestracyjny, prosimy po  kilku dniach rozpocząć próbę logowania!

Jeżeli podczas aktywacji konta pojawi sie informacja o tym, że w bazie nie ma adresu email lub nr PESEL to prosimy o wysłanie informacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. zawierającą państwa PESEL i adres email wpisany w formularzu rejestracyjnym.
Te dane zweryfikujemy z danymi wprowadzonymi do systemu.

Aktywacja konta
W celu aktywacji konta rodzica/opiekuna należy zapoznać się z Zasadami Bezpieczeństwa, wypełnić załączony Formularz Rejestracyjny i dostarczyć go do sekretariatu uczniowskiego, następnie po ok 5 dniach zgodnie z Instrukcją Aktywacji/Zmiany Hasła aktywować konto oraz ustawić hasło do portalu.

  • Zasady Bezpieczeństwa – pobierz plik
  • Formularz Rejestracyjny – pobierz plik
  • Instrukcja Aktywacji/Zmiany hasła – pobierz plik
  • Instrukcja odzyskiwania dostępu do portalu  oraz sposób uruchamiania dzienniczka elektronicznego - pobierz plik

W razie jakichkolwiek pytań prosimy  o maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

log eszkola

Terminem eSzkoła określa się szkołę, która wykorzystuje technologie-informacyjno-komunikacyjne w procesie swojego rozwoju ku lepszemu, bardziej skutecznemu wypełnianiu swojej misji edukacyjnej, wychowawczej i społecznej. eSzkoła to wirtualne środowisko kształcenia (uczenia się i nauczania), zarządzania i komunikacji. Nie zastępuje ona szkoły z jej fizycznym środowiskiem budynków i sal lekcyjnych, lecz jest jej rozszerzeniem. Szkoła tradycyjna funkcjonuje w zamkniętym obszarze przestrzennym i czasowym. eSzkoła rozszerza przestrzeń edukacyjną, znosząc barierę miejsca i czasu. Pozwala, poprzez umiejętne wykorzystanie technologii, na wsparcie procesów, które same w sobie dotykają obszarów pozamaterialnych, takich jak informacja i rodząca się z niej wiedza. Portal eSzkoła opiera się na założeniu, że technologia jest tylko środkiem, a nie celem, zaś same technologiczne rozwiązania są w istocie oprogramowaniem koncepcji oraz idei stojących u podstaw oświaty i edukacji.
eSzkoła w swej istocie odmitologizowuje technologię jako taką. Nie koncentruje się na technologii, lecz jej nie ignoruje i nie unika. Używa jej na co dzień, tak iż staje się ona w końcu przeźroczysta, znika z pola widzenia, nie przeszkadzając w realizacji podstawowego celu edukacji, jakim jest wsparcie ucznia w jego wszechstronnym rozwoju i przygotowaniem go do funkcjonowania w świecie.

free joomla templatesjoomla template
2017  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamienniku   globbers joomla templates